Otthon / Hírek / Ipari hírek / Milyen nehéz a törőkúp?: Alkalmazások, kiválasztási kritériumok és gyakorlati útmutató

Ipari hírek

Milyen nehéz a törőkúp?: Alkalmazások, kiválasztási kritériumok és gyakorlati útmutató

Mennyire nehéz egy zúzókúp? A két szám, amire a vásárlóknak valójában szükségük van

Egy 600 mm-es kúpos zúzógép súlya körülbelül 5,5-7,5 tonna. Egy 1200 mm-es gép 22 és 27 tonna között landol. Egy 2200 mm-es gép 75-90 tonnát teljesít. Ha magára a zúzókúpra vonatkozik a kérdés, akkor egy közepes méretű, 1200 mm-es gépen a mangánköpeny általában 600-1000 kg, míg a 2200 mm-es gépen 4,5 tonnát tud átmenni.

Mindkét válasz helyes, mert a "zúzókúpot" két különböző dologra használják a kereskedelemben. A szállítmányozók és a kötélzet személyzete a teljes gépet jelenti. A karbantartási tervezők a mozgó kúpos szerelvényt jelentik: a fejet, a palástot és az ezeket egymáshoz rögzítő vasalatokat. Az alapozó mérnököknek mindkettőre szükségük van, plusz az egyes részegységek súlyára, amelyeket külön-külön emelnek.

5,5 - 7,5 t
600 mm-es kúpos törőgép, komplett gép
22-27 t
1200 mm-es kúpos törőgép, komplett gép
600-1000 kg
Köpeny 1200 mm-es gépen
75 - 90 t
2200 mm-es kúpos törőgép, komplett gép
Tipikus súlysávok kúpátmérő szerint. Az egyes sorokon belüli eloszlás tükrözi a keret kialakítását, a hidraulikus rendszert, az üreg típusát és a bélés minőségét; egy adott gépet mindig ellenőrizni kell az általános elrendezési rajz alapján.
Kúp átmérője Komplett gép Zúzókúp (fejköpeny) Tálbélés készlet Tipikus motor
600 mm 5,5 - 7,5 t 180-320 kg 150-300 kg 30-37 kW
900 mm 10-13 t 350-600 kg 300-550 kg 55-75 kW
1200 mm 22-27 t 600 - 1000 kg 550-950 kg 110-160 kW
1650 mm 38 - 52 t 1800 - 2600 kg 1600 - 2400 kg 220-280 kW
1750 - 1800 mm 45 - 55 t 2000 - 3000 kg 1800 - 2800 kg 250 - 315 kW
2100 - 2200 mm 75 - 90 t 3000 - 4800 kg 2800 - 4500 kg 315 - 400 kW

Kezelje ezt a táblázatot idézetszűrőként, nem pedig specifikációként. Ha egy beszállító 1200 mm-es gépet 15 tonnával áraz, akkor az vagy valóban könnyebb vázkialakítás, mint a kategória normája, vagy az ábra motor, hajtásvédő, hidraulikus tápegység, kenőállomás és talp nélküli csupasz vázra vonatkozik. Mindkettő lehetséges. Egyik sem az, amire szüksége van fuvarfoglalás vagy daru rendelése során.

Melyik "kúpot" méred? Három különböző szám

Mielőtt összehasonlítja két beszállító adatait, állapodjon meg abban, hogy mit mérnek. A gyakorlatban gépenként három súly van, és ezek 20 százalékkal vagy ennél is többel térhetnek el egymástól.

A zúzókúp szerelvény

Ez a mozgó kúp: főtengely, fej, köpeny, fejanya, égőgyűrű és az alatta lévő excenter interfész. Ez az a rész, amely a tál belsejében forog, és elvégzi a tényleges méretcsökkentést. A legtöbb gépen a teljes tömeg 8-14 százalékát teszi ki, ezért egy 25 tonnás 1200 mm-es törőgép nagyjából 2-3 tonnás kúpos szerelvényt hordoz, beleértve a tengelyt is.

Komplett gép, gyári

Keret, beállító gyűrű, tál, zúzókúp, excenter, ellentengely, hajtás, motor, hidraulikus tápegység, kenőállomás, kapcsolószekrény és talp. Ez az a szám, amely a fuvarlevélen szerepel nettó tömegként, és ez az a szám, amelyet egy szerkezetmérnök tervez.

A szállítási csomag

A bruttó tömeghez hozzáadódik a láda vagy az acél csúszótalpa, a kihelyezett cikkek doboza, az övvédő, a tartalék béléskészlet, ha az a rendeléssel együtt van, és a konténer tára, ha az árajánlat kikötőtől-kikötőig történik. Egy 25 tonnás gép rutinszerűen hagyja el a gyárat 26,5-28 tonna bruttó árral. Ez az 1,5-3 tonnás eltérés az egyetlen leggyakoribb oka annak, hogy a fuvarozási árajánlatot a foglalás után felülvizsgálják.

Ha még mindig leképezi az egyes komponenseket a feladatához, ezt az egyszerű nyelvű magyarázatot a hogyan működik a kúpos törőgép hasznos társ, mert megmutatja, hogy mely alkatrészek mozognak, melyek kopnak, és melyek azok, amelyek egyszerűen csak terhelést hordoznak.

Kúpos törőgép súlya gépméret szerint

A névleges kúpátmérő a szabványos referenciapont az iparágban, így ez a leggyorsabb módja a megadott súlyok épelméjű ellenőrzésének. Az alábbi bekezdések azt mutatják be, hogy az egyes zenekarok valójában mit jelentenek a helyszínen.

600-900 mm: könnyű másodlagos és harmadlagos terhelés

Ezek a gépek 5,5 és 13 tonna között vannak, és óránként 40-140 tonnát kezelnek. Egy 25 tonnás mobildaruval kényelmes sugárban emelhetők, és a legtöbb keret szétszerelés nélkül halad át egy 20 méteres konténerajtó-nyíláson. A zúzókúp-szerelvény elég könnyű két szerelő és egy kis bolti daru számára, amely egy műszakban tartja a béléscserét.

1200 mm-től 1300 mm-ig: az igáslószalag

Ez az a hely, ahol a legtöbb kőfejtő és aggregált tevékenység folyik. A teljes gép esetében 22-30 tonna, 110-200 kW motorteljesítmény és 110-190 tonna óránkénti teljesítmény várható. A sávon belüli terjedés széles, és érdemes megérteni. Az ilyen méretű rugós típusú gépeket általában 24-25 tonnás tömeggel tüntetik fel, mivel a rugós köteg és a nehéz öntött váz teherbíró. Egy többhengeres hidraulikus gép általában 22 és 30 tonna között landol a vázvastagságtól és a lökettől függően. Az egyhengeres, egyszerűbb vázzal rendelkező gépek 15-20 tonnás teherbírásúak hasonló feladatokhoz. Ezek egyike sem automatikusan jobb; a súllyal kereskednek a nyomóerővel, a szervizeléssel és a hidraulikus bonyolultsággal szemben.

HPT Series Multi-cylinder Hydraulic Cone Crusher HPT sorozatú többhengeres hidraulikus kúpos törőgép Többhengeres hidraulikus kúpos törő sorozat teljesen hidraulikus működéssel, amely 13-33 tonnás modelleket kínál kemény kőzúzáshoz és sódergyártáshoz. Termék megtekintése →

1650 mm-től 1800 mm-ig: kétemelős terület

38-55 tonnánál a gépet már nem szállítják egyetlen emelhető egységként egy szabványos konténerben. A keret önmagában meghaladhatja a 20 tonnát. A szerelést általában két vagy három különálló emelőként tervezzük, és az alaprajzon fel kell tüntetni az ideiglenes támasztékokat, ahol a keret fekszik a fugázás előtt.

2100 mm-től 2200 mm-ig: ömlesztett és speciális kötélzet

A 75-90 tonnás gépek lapos állványokon, ömlesztve vagy többtengelyes alacsony ágyas pótkocsikon mozognak. A kikötői kezeléshez jóval 100 tonnánál nagyobb teljesítményű darura van szükség, a rendeltetési helynek pedig burkolt útvonalra és elég erős alátétre van szüksége a daru kitámasztásához. Költségvetés a kötélzet tanulmányozására a beszerzési megrendelés aláírása előtt, nem pedig utána.

Az üregválasztás alig változtatja meg a gép súlyát. A durva üregről finom üregre való váltás általában 1-3 százalékkal változtatja meg a teljes tömeget, mivel a palást és a tálbélés vastagsága változik meg, nem a keret.

Mennyit nyom egy köpeny önmagában?

A mangán acél köbméterenként 7,7-7,9 tonna. A magas krómozott bélések valamivel alacsonyabban, 7,6-7,8 között ülnek. Ha ismerjük a sűrűséget és a bélés vastagságát, a súly kiszámíthatóvá válik: egy 1200 mm-es köpeny 60 mm-es átlagos keresztmetszettel és nagyjából 0,1 köbméter acéllal közel 780 kg-ot teljesít.

  • Egy 900 mm-es palást jellemzően 350-600 kg egyetlen öntvényként.
  • Egy 1200 mm-es köpeny általában 600-1000 kg, vagy nagyobb öntvényeknél két részre van osztva.
  • Egy 1650 mm-es köpeny általában 1,8-2,6 tonnás, és szinte mindig kétrészes kialakítású.
  • Egy 2200 mm-es köpeny jellemzően 3-4,8 tonna, két vagy három különálló öntvényként kezelve.

A tálbéléskészlet külön szám, és általában közel áll a köpeny súlyához. Egy 1200 mm-es gépen a tál általában három-négy, egyenként 150-300 kg tömegű szegmensből áll, ami szándékos: a szegmensek elég könnyűek ahhoz, hogy kis daruval és hevederrel mozgathatóak legyenek, míg egy azonos össztömegű, egy darabból álló tálhoz sokkal nehezebb emelőeszközre lenne szükség szűk helyen.

A kopott betétek kisebb súlyúak, és ez többet számít, mint azt az emberek várják

A mangán belülről kifelé keményedik és kopik. A bélést általában akkor cserélik ki, ha az eredeti vastagságának 15-25 százaléka megmarad, ami azt jelenti, hogy az eredeti acél 75-85 százaléka elfogy. Egy 900 kg-os köpeny élettartama végén csak 250-400 kg lehet. Ebből két gyakorlati következmény következik. Először is, a visszanyert selejt értékét a kopott súly alapján számítják ki, nem az eredetit. Másodszor, egy használt bélés, amely egy éve raklapon ül, sokkal könnyebb lehet, mint a specifikációs lap sugallja, ezért soha ne idézzen emelési tervet az eredeti ábrából.

Mitől nehezebb az egyik kúpos törő a másiknál

Két azonos kúpátmérőjű és azonos teljesítményű gép 8 tonnával térhet el egymástól. Az okok strukturálisak, és mindegyik megjelenik valahol az árban.

Keretépítés

Az öntött acélváz általában 5-12 százalékkal nehezebb, mint az azonos burkolólapból készült lemezkeret, de ciklikus terhelés hatására sokkal jobban ellenáll a kifáradásnak.

Tengelyelrendezés

A felül támasztott rögzített tengely egy nehezebb pókot és felső csapágyházat hordoz. Egy lebegő tengely eltávolítja ezt a tömeget, de a terhelést a keretbe és az excenterbe tolja.

Hidraulikus rendszer

Az egyhengeres kialakítások egy nagy hengert és egy tápegységet adnak hozzá. A többhengeres kialakítások négy-nyolc hengert, akkumulátorokat, elosztókat és egy nagyobb, gyakran összesen 0,5-2 tonnás tápegységet tartalmaznak.

Bélés vastagsága és minősége

A 40 mm-es szakaszról 70 mm-esre való áttérés 10-20 százalékkal növeli a bélés súlyát és arányosan hosszabb élettartamot, ugyanakkor növeli a fej és a hajtás terhelését.

Excentrikus dobás és üreg

A hosszabb dobás nehezebb excenter szerelvényt és nagyobb hajtásláncot jelent. Növeli a menetenkénti áteresztőképességet és növeli az alapozás dinamikus terhelését is.

Meghajtó csomag

A motor, a szíjtárcsa, az ékszíjak és a védőburkolatok 0,6 tonnától egy 315 kW-os gépen 3,5 tonnáig terjednek. Néhány idézet csendben kizárja a motort.

Kenés és hűtés

Az olajtartály, a szivattyú, a szűrő, a hűtő és a csövek 0,3-1,5 tonnával növelik. Meleg éghajlaton a hűtő lehet a legnagyobb tartozék.

Alap, tartók és hozzáférés

Az acél alapkeret, gumikonzolok, járdák, korlátok és védőburkolatok könnyen figyelmen kívül hagyhatók. Ezek együtt gyakran a gép tömegének 4-8 ​​százalékát teszik ki.

SMC Series Compound Cone Crusher SMC sorozatú összetett kúpos zúzógép Összetett kúpos zúzógép másodlagos és harmadlagos zúzáshoz, 10,51-44,3 tonna tömegű modellekkel, hidraulikus beállítással és rugós túlterhelés elleni védelemmel. Termék megtekintése →

A gyakorlati tervezési szempont egyszerű: amikor két árajánlatot hasonlít össze, a részegységek tételes súlyait hasonlítsa össze, ne a főbb tonna mennyiségét. Az a gép, amelyik 2 tonnával könnyebb, mert az alapkeretet elhagyták, nem könnyebb. Ez egy rövidebb szállítási kör.

Súlyeloszlás a kúpos darálón belül

A teljes súly ismerete csak a munka fele. A kötélzet-stábolóknak és az alapítványtervezőknek tudniuk kell, hogy hol helyezkedik el ez a súly, mivel minden nagyobb részegységet külön-külön emelnek, állítanak be és rögzítenek.

A gép teljes tömegének hozzávetőleges részesedése részegységenként. A százalékok a gép méretének és szerkezetének függvényében változnak, de a besorolás stabil a rugós, egyhengeres és többhengeres kiviteleknél.
részegység A gép tömegének részesedése Gyakorlati vonatkozás
Fő keret 40-50 százalék Általában a legnehezebb egyszeri lift; beállítja a minimális daruosztályt és a fugázási sorrendet.
Beállító gyűrű és tál összeállítás 12-18 százalék A teljes átépítés során először eltávolították; világos felső útra van szüksége.
Zúzókúp (fej, tengely, köpeny) 8-14 százalék Felemelve a fejanyával még mindig rögzítve; védi a tengely meneteit.
Excentrikus és ellentengely szerelvények 10-16 százalék Precíziós illeszkedés; soha nem használták emelési pontnak és soha nem esett a helyére.
Hajtás, motor, szíjtárcsa és védőburkolat 5-9 százalék Gyakran lazán szállítják és a helyszínen telepítik, ami megváltoztatja a szállítási súlyt.
Hidraulikus és kenési csomagok 3-6 százalék Csúsztatható és különálló; saját pad- és kábelútra van szüksége.
Alapkeret, tartók, járdák, védőburkolatok 4-8 százalék Általában ki van zárva az idézett súlyokból, ezért ellenőrizze a hatókört.

Egy 25 tonnás, 1200 mm-es gép esetében ez a legnehezebb, nagyjából 11-13 tonnás váz emelést, 2-3,5 tonnás kúpos összeszerelési emelést és 1,5-2,5 tonnás excentrikus emelést jelent. Ezt a három számot elküldi a darutársaságnak. A teljes 25 tonna nem.

Tonna/óra/tonna gép: Hasznos kiválasztási viszonyítási alap

A súly önmagában nem költség, de a súly teljesítmény nélkül igen. Osszuk el a névleges teljesítményt a beépített gép tömegével, és kapunk egy arányt, amely megmutatja, hogy az acélt mennyire hatékonyan használják fel. A magasabb általában jobb a tőkehatékonyság szempontjából, feltéve, hogy a gépet nem tolják túl az ajánlott teljesítményfelvételen.

Egyhengeres 1200 mm - körülbelül 5,6 t/h tonnánként
Többhengeres 1200 mm - körülbelül 7,2 t/h tonnánként
Többhengeres 1650 mm - körülbelül 8,0 t/h tonnánként
Többhengeres 2200 mm - körülbelül 8,5 t/h tonnánként
Rugós típusú 1200 mm - körülbelül 4,0 t/h tonnánként
CS and CH Series Single-cylinder Cone Crusher CS és CH sorozatú egyhengeres kúpos zúzógép Egyhengeres kúpos zúzógép CS és CH sorozattal, 75-90 kW-tól 315 kW-ig terjedő motorteljesítményt kínál sóder-, bányászati és építési hulladékkal kapcsolatos alkalmazásokhoz. Termék megtekintése →

A minta nem érv az elérhető legnagyobb gép megvásárlása mellett. Ez egy érv amellett, hogy a gépet a feladathoz igazítsuk. Egy 2200 mm-es, a kapacitás 30 százalékán működő törőgép 90 tonna acélt szállít nagyon kis teljesítmény mellett, és ennek az acélnak a fix költségeit - alapozás, daru, fuvarozás, tartalék béléskészlet - fizetik, függetlenül attól, hogy a gép működik-e vagy sem.

Gyakorlatibb figyelmeztetés: ha egy szállító azt állítja, hogy az áteresztőképesség nagyjából 10 tonna/óra/tonna géptömeg fölé emelkedik kemény kőzeten, ellenőrizze a zárt oldal beállítását, a teljesítményfelvételt és az előtolási fokozatot a szám mögött. A kúpos törőgépek nem léphetik túl a nekik adott teljesítményt, és a motor névleges értéke a kemény mennyezet.

Súly és fuvar: konténerek, lapos állványok és ömlesztett áru

A súly határozza meg, hogy mit szállíthat, de a méretek határozzák meg, hogyan. Mindkettő számít, és gyakran összekeverik a tervezés korai szakaszában.

  • Egy 20 láb hosszú, általános célú konténer elméletileg nagyjából 25-28 tonna hasznos terhet szállít, de sok útszakasz-korlát a gyakorlatban ezt 21-25 tonnára csökkenti.
  • Egy 40 lábas konténer 26-28 tonna hasznos terhet szállít a többlettérfogattól függetlenül, mert a határ a közúti tengelyterhelés, nem a doboz.
  • Egy 20 láb hosszú lapos állvány körülbelül 30 tonnát kezel; egy 40 láb magas lapos állvány körülbelül 40 tonnával.
  • Körülbelül 45 tonnás egydarabos tömeg felett a legtöbb útvonal az ömlesztett rakomány feltörésére vagy a kivetítésre irányul.

A méret a második szűrő. Egy 1200 mm-es kúpos zúzógép nettó 25 tonnás teherbírásánál plusz 1,2 tonnás csúszóbetét körülbelül 26,2 tonna bruttó, ami egy 40 lábnyi konténer hasznos teherbírásán belül van. De ebben a sávban sok keret mérete 2,4-2,9 méter az alapon, és a konténerajtó nyílása csak körülbelül 2,34 méter széles és 2,28 méter magas. Az ebbe az osztályba tartozó gépeket ezért lapos állványokon vagy ömlesztve szállítják, még akkor is, ha a súly elférne egy dobozban.

Bruttó tömeg, csomagolás tömege és a harmadik szám, amit senki sem említ

A ládán kívül van a kirakodósúly a rendeltetési helyen. Ha a telephelyen nincs daru, és a gépet pótkocsiról kell lecsúsztatni, akkor a csúszási terhelés a teljes bruttó tömeg plusz súrlódás, és előkészített keményállvány szükséges. Egy 120 tonnás daru rendelése kavicsos bekötőúttal rendelkező telephelyre gyakori és költséges hiba. Ellenőrizze az utat, a pad és a daru sugarát a hajó indulása előtt, ne a teherautó megérkezésekor.

Alapok, dinamikus terhelések és a ténylegesen bérelhető daru

A 25 tonnás statikus súly nem jelenti azt, hogy az alapítvány 25 tonnát is elbír. A kúpos törőgépek minden forgásra dinamikus terhelést jelentenek, és az alapot a statikus tömegre és a dinamikus ráhagyásra kell tervezni. A kúpos törőgépeknél a tervezés során általában használt dinamikus tényező 1,5 és 2,0 között van, ami alacsonyabb, mint a vibráló szitáknál, de még mindig jelentős a 15-20 éves élettartam alatt.

Három ökölszabály segít az alaprajz áttekintésekor:

  1. A betontömeget gyakran a gép tömegének kétszer-háromszorosában határozzák meg az alapblokknál, ami egy 25 tonnás törőgépnek 50-75 tonnás blokkot ad.
  2. A rögzítőcsavarok mérete a dinamikus terhelés, nem pedig a statikus súly alapján történik, és a géposztálytól függően általában M24-től M42-ig terjednek.
  3. A rögzítési síknak simának kell lennie egy szűk tűréshatáron belül, jellemzően 1 mm méterenként, különben a keret eltorzul és az excenter egyenetlenül kopik.

Daru kiválasztása a gyakorlatban

Méretezze fel a darut a legnehezebb emelőre a munkasugáron, majd adjon hozzá 25-50 százalékos tartalékot a gém hosszához, a terhelési diagram leértékeléséhez és egy biztonsági tényezőhöz. Egy 13 tonnás, 8 méteres sugarú körben emelt fővázhoz szükség lehet egy 30-40 tonnás darura, nem pedig a 16 tonnás egységre, amelyet a tömeg naiv leolvasása sugall. Két dolgot is ellenőrizzen a daru megérkezése előtt: az emelőfülek helyzetét a kereten, és az adagolónyílás feletti magasságot. Egy 1200 mm-es gépen a köpenycseréhez 2-4 méter szabad függőleges térre van szükség a tál felett, és ezt a helyet gyakran az adagoló szállítószalag foglalja el.

Mit jelent a gép súlya a kopóalkatrészek cseréjénél

A bélés súlya jobban megnöveli a karbantartási logisztikát, mint bármely más szám ebben a cikkben. Egy 900 kg-os köpeny kézzel nem mozgatható, de egy 3 tonnás műhelydaruval, két szerelővel és egy műszakkal kezelhető. Egy 1650 mm-es gép 2,5 tonnás köpenyéhez 10-16 tonnás mobildaru, kötélzeti terv és gyakran ütemezett leállás szükséges, nem pedig opportunista változtatás.

Tipikus számok egy 1200 mm-es gépre kemény koptató kőzetben:

  • Köpeny és tálbetét csere: 12-24 munkaóra kis mobildaruval.
  • Hátsóanyag-felhasználás: 30-80 kg cink vagy epoxi keverék cserénként.
  • Bélés élettartama: 900-1500 üzemóra kemény koptató kőzetben, 2000-3000 óra mészkőben.
  • Kopási költség: egy 4000-9000 USA dolláros béléskészlettel és a cserék között 100 000 tonnával összetörve a kopási költség nagyjából 0,04-0,09 dollár tonnánként.

Egyező készlet tartása kúpos törő alkatrészek a helyszínen csökkenti annak kockázatát, hogy a csere elhalasztja a rossz öntvényt. A bélésprofilok az üregtípusok között változnak, és a durva üregből származó tálbetét nem illeszkedik megfelelően egy finom üregű tálba. Megrendelés előtt erősítse meg a gépre bélyegzett üregkódot.

Nettó tömeg, bruttó tömeg és az idézett ábra ellenőrzése

Az árajánlatban szereplő súlyadatok önbevallottak mindaddig, amíg valaki le nem méri a gépet. Négy gyakorlati ellenőrzés van, és mind a négy elvégzése kevesebb időt vesz igénybe, mint egyetlen fuvar-újrajegyzés.

  1. Kérje az általános elrendezési rajzot. Megmutatja az egyes emelhető alkatrészek összsúlyát és súlyát. Az a szállító, aki nem tud GA-rajzot készíteni súlyokkal, nem áll készen az exportrendelésre.
  2. Hasonlítsa össze a megadott súlyt az osztály normájával. Ha egy 1650 mm-es gépet 30 tonnával jegyeznek, amikor a kategória 38-52 tonna, kérdezze meg, mit zártak ki.
  3. Szállítás előtt kérje a csomagolási listát. Csomagonként felosztja a nettó, bruttó és szállítási méreteket, amire a szállítmányozónak valójában szüksége van.
  4. Kérjen mérlegjegyet a megrakott utánfutóhoz. Ez egyetlen papírlap, és minden későbbi vitát megold a fuvarköltséggel, a daru osztályával és a konténerrakodással kapcsolatban.

Az öntött és gyártott összeállítás ésszerű gyártási tűrése plusz-mínusz 2 százalék a rajzhoz képest. Bármilyen nagyobb, általában a dokumentációban nem szereplő tervezési változtatást vagy más szállítási kört jelent. Mindkettőt érdemes megoldani, mielőtt a gép elhagyja a gyárat, és mindkettő sokkal könnyebben megoldható gyárlátogatással, mint e-maillel. A vázat, a bélésminőséget és a hidraulikus csomagot személyesen átvizsgáló vásárlók általában sokkal kevesebb súlymeglepetést érnek a kikötőben.

Motorteljesítmény, energiaköltség és a tömeg/kW arány

A normál üzemű kúpos törők körülbelül 3,5-5,5 kW-ot fogyasztanak a gép tömegének tonnájánként. 3 kW/tonna alatt a gép túlméretezett a könnyű igénybevételhez, és soha nem fogja elérni a névleges teljesítményét. 6 kW/tonna felett a hajtást erősen nyomják, és az excenter, a betétek és a kenőrendszer gyorsabban kopik.

Az energiaköltség az, ahol a súlyozási döntés pénzügyi döntéssé válik. Vegyünk egy 1200 mm-es gépet 160 kW-os motorral, amely évi 6000 órát üzemel, 80 százalékos terhelés mellett, és kilowattóránként 0,12 USD-t:

  • Elnyelt teljesítmény: 160 kW x 0,80 = 128 kW.
  • Éves fogyasztás: 128 kW x 6000 óra = 768.000 kWh.
  • Éves energiaköltség: 768 000 kWh x 0,12 = 92 160 USD.

Öt év alatt ez nagyjából 460 000 USD, a gép vételárával szemben, amely ennek a töredéke lehet. Éppen ezért nem az az értelmes összehasonlítás, hogy "melyik gép súlya kisebb", hanem "melyik gép állítja elő a szükséges mennyiséget a legalacsonyabb tonnánkénti energia- és kopási költséggel". A nehezebb váz, amely megtartja a beállítást és stabilan tartja a zárt oldal beállítását, gyakran megtérül a bélés élettartama és a rövidebb állásidő révén, még akkor is, ha többe kerül a fuvarozás és az emelés.

Kúpos zúzógép súlya egy komplett zúzóüzemben

A legtöbb vásárló egyetlen gépet sem vásárol. Vezetéket építenek, a teljes berendezéstömeg mozgatja a mélyépítést, a bekötőutakat és a szerelés ütemezését. Ezek tipikus berendezések összessége, az építmények és alapok nélkül:

  • Egy 100 tonnás per óra sor: 60-90 tonna berendezés, ebből a kúpos törő 20-27 tonna.
  • 200 tonnás óránkénti sebesség: 100-150 tonna, egy vagy két kúpos törővel a 25-55 tonnás tartományban.
  • 300 tonnás per óra sebességű sor: 160-230 tonna, jellemzően elsődleges pofával, két kúpos fokozattal, szitákkal, adagolókkal és 15-25 szállítószalaggal.

A szállítószalagok az alábecsült tételek. Egyetlen, 30 méter hosszú, 800 mm-es hevederes szállítószalag vázával együtt 4-8 tonnát nyom, és egy teljes sor 15-25 darabot képes szállítani. Ez 60-150 tonna acél, amely soha nem jelenik meg a törőgép specifikációs lapján, de feltétlenül szerepel az acélszerelési szerződésben.

A mobil és kerékre szerelt üzemek drámaian csökkentik ezeket a számokat. A sínre szerelt kúpos üzem integrált szitával és visszatérő szállítószalaggal üzemképes állapotban jellemzően 32-55 tonnát nyom, beleértve a lánctalpakat és a fedélzeti dízel- vagy elektromos hajtást. Egy kerékre szerelt kúpos üzem általában 25-45 tonnát tesz ki. Mindkettőhöz szállítási engedélyre van szükség a legtöbb országban, és a lánctalpas egységhez az üzemi tömege feletti névleges, alacsony ágyású pótkocsira van szükség, nem a csupasz tömegénél.

Nyolc súlyhoz kapcsolódó kockázat egy kúpos törő árajánlatban

Ezek azok a visszatérő kérdések, amelyek pénzbe kerülnek a szerződés aláírása után. Mindegyik elkerülhető egyetlen kérdéssel.

  1. A feltüntetett tömeg nem tartalmazza a motort, az alapkeretet, a védőburkolatokat és a kenőállomást, 2-6 tonnával növelve a kikötőben.
  2. A bruttó tömeget nettó tömegként adjuk meg, így a fuvarárajánlat olyan számra épül, amely nem létezik.
  3. A bélés minősége nincs meghatározva, és egy vékonyabb Mn13 öntvény helyettesíti a megadott Mn18 öntvényt ugyanazon a főáron.
  4. A daruosztályt a gép teljes tömegéből választják ki, nem pedig a legnehezebb egyszeri emelést, amely annak 40-50 százaléka.
  5. Az alapítványt csak statikus terhelésre tervezték, dinamikus ráhagyás nélkül, ami két-három éven belül repedéshez vezet.
  6. A köpenycsere-magasság nincs összevetve a szállítószalaggal, így az egyműszakos munka kétnapos munkává válik.
  7. A célállomáson a közúti tengelyhatárokat nem ellenőrzik, így a törvényes terhelés túlterhelési engedély vagy átirányítás lesz.
  8. A tartalék bélésprofil nem illeszkedik az üregkódhoz, ezért a második béléskészlet nem illeszkedik megfelelően.

Az a beszállító, aki közzéteszi a részegységek súlyait, GA-rajzot biztosít az emelési pontokkal, és a szállítás előtt megerősíti a csomagolási listát, eltávolítja ezt a kockázatot a táblázatból. Ha egy gyár stabil szállítási átfutási időt is megad, a súlyzós beszélgetés megszűnik tárgyalásnak lenni, és tervezési bemenetté válik.

GYIK: Kúpos zúzógép súlykérdések

Milyen nehéz egy zúzókúp?

A teljes gép körülbelül 5,5 tonnától a 600 mm-es egységtől a 90 tonnáig a 2200 mm-es egységig terjed. Maga a zúzókúp-szerelvény, azaz a fej, a tengely és a köpeny ennek nagyjából 8-14 százaléka: 600-1000 kg egy 1200 mm-es gépen és 3-4,8 tonna egy 2200 mm-es gépen.

Mennyi a kúpos zúzóköpeny súlya?

Egyetlen köpenyöntvény általában 350-600 kg 900 mm-nél, 600-1000 kg 1200 mm-nél, 1,8-2,6 tonna 1650 mm-nél és 3-4,8 tonna 2200 mm-nél. A nagy palástokat gyakran két vagy három darabban szállítják, így normál emelőszerkezettel is kezelhetők.

A nehezebb kúpos zúzó mindig jobb?

Nem. A súly megveszi a váz merevségét, stabilitását és gyakran hosszabb élettartamot, de megvásárolja a fuvarköltséget, az alapozási költséget, a daru költségét és a tartalék béléskészletet is. A hasznos összehasonlítás a tonna/óra/tonna géptömeg és a termék tonnánkénti kopási költsége.

A kúpos zúzógép belefér egy 20 lábos konténerbe?

A körülbelül 13 tonnáig terjedő gépek általában képesek. Egy 1200 mm-es gép 22-27 tonnánál meghaladja a gyakorlati hasznos teherbírást, ha a csúszós és laza elemeket hozzáadják, és a keret alapja gyakran szélesebb, mint a 2,34 méteres ajtónyílás. Tervezzen egy 40 láb hosszú konténert, egy lapos állványt vagy bontsa ki az ömlesztett árut az adott osztályhoz.

Mennyit nyom egy 1200 mm-es kúpos törőgép?

22-30 tonna a komplett géphez motorral, alappal és hidraulikus csomaggal. Az ebbe az osztályba tartozó rugós típusú gépek általában 24-25 tonnás tömegűek, míg egy könnyebb egyhengeres váz 15-20 tonnás tömegű lehet hasonló teherbíráshoz. Mindig ellenőrizze az ábra mögötti hatókört.

Milyen daru kapacitásra van szükségem egy kúpos törőgép felszereléséhez?

Illessze a darut a legnehezebb egyszeri emeléshez, amely általában a fő keret a gép teljes tömegének 40–50 százalékánál, majd adjon hozzá 25–50 százalékos tartalékot a sugár és a gém leértékeléséhez. Egy 25 tonnás géphez általában 25-40 tonnás daru szükséges a munkasugártól és a hozzáféréstől függően.

Az üreg típusa megváltoztatja a gép súlyát?

Csak kicsit. A durva üregből finom üregbe való áttérés megváltoztatja a köpeny és a tálbélés vastagságát, és jellemzően 1-3 százalékkal tolja el a gép teljes tömegét. A keret, az excenter és a hajtás változatlan marad.

Hogyan ellenőrizhetem a megadott súlyt?

Kérje az általános elrendezési rajzot az alkatrészek tömegével, a csomagolási listát a csomagonkénti nettó és bruttó adatokkal, valamint a megrakott utánfutóhoz egy mérlegjegyet. A plusz-mínusz 2 százalékos tűrés a rajzhoz képest normális az öntött és gyártott szerelvényeknél.

Írjon nekünk, ha bármilyen kérdése van
Lépjen kapcsolatba velünk